OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XX Niedziela Zwykła - 14 sierpnia2022

Dziękujemy za  złożone dziś ofiary przeznaczone na remonty i inwestycje w parafii.

Zapraszamy dziś o godz. 1600 na nieszpory połączone procesją fatimską.

W poniedziałek obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym. Nieszpory Maryjne o 1600. Jest to święto nakazane. W tym dniu ma miejsce metropolitarny obchód odpustu Wniebowzięcia NMP w Rudach Raciborskich. Suma odpustowa o 1100.

We wtorek zapraszamy czcicieli Maryi na wieczorną mszę św. połączoną z Nieustającą Nowenną do MB. Napisane prośby prosimy składać w zakrystii lub w koszyku wystawionym przy obrazie przed nowenną.

W środę obchodzimy Uroczystość św. Jacka, głównego patrona naszej metropolii. Zapraszamy na msze św. sprawowane w porządku dni powszednich.

W przyszłą niedzielę pielgrzymka kobiet do Piekar Śl., wyruszamy o 630, przywitanie pielgrzymów nastąpi ok. godz. 1830 w naszym kościele, prosimy, by powitać pątniczki kwiatami. Zachęcamy do licznego udziału.

W przyszłą niedzielę o godz. 1115 odprawimy mszę św. w intencji członków NSZZ „Solidarność” w 42 rocznicę strajku na Górnym Śląsku w tarnogórskim „Fazosie”.

Parafianom, udającym się na wakacje życzymy opieki Bożej Opatrzności i wspaniałego wypoczynku.

U ministrantów przed kościołem możemy nabyć nowy numer Apostoła oraz Gościa Niedzielnego.

Osoby zainteresowane jakąkolwiek pomocą dla uchodźców (pod egidą naszego miasta) proszone są o odwiedzenie strony tgdlaukrainy.pl Prosimy o chrześcijańską otwartość i życzliwość.