OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Wielkiego Postu
7 marca 2021

Dziękujemy za złożone dziś ofiary, przeznaczone na na Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach. Za tydzień kolekta remontowa.

Dziś przed kościołem zbiórka do puszek Caritas na dobroczynną działalność parafii.

Przeżywamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Ćwiczenia duchowne prowadzi ks. Marcin Paś - Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży. Nauki ogólne na każdej mszy św. W poniedziałek po wieczornej mszy św. nauka stanowa dla ludzi młodych. We wtorek po wieczornej mszy św. nauka stanowa dla małżeństw (szczególnie młodych małżeństw) wraz z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. W poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdą mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu (we wtorek wieczorem z Nowenną o 1745). Wieczorne nabożeństwa będziemy transmitować.

Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w tym tygodniu odbędzie się w ramach rekolekcji parafialnych – wtorek, godz. 1700. Obecność obowiązkowa.

Zachęcamy do  udziału w tradycyjnych nabożeństwach. Droga Krzyżowa jest odprawiana w naszym kościele w każdy piątek o 1730, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 1600.

W środę po wieczornej mszy św. comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą i rozważaniami, które poprowadzi Odnowa w Duchu św.

W czwartek o 1800 msza św. szkolna. Prosimy dopilnować swe pociechy. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej uczestniczą w tej Mszy Św.

Młodzież naszej parafii i miasta zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu Idę za Nim...  odbędzie się ono w parafii Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Tarnowskich Górach na Osadzie Jana w piątek o godz. 1900.

Prosimy o przekazanie  1% podatku na KSM naszej parafii. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

Zapraszamy dzieci i młodzieży na wakacyjny wypoczynek Wakacje z Bogiem w Niechorzu od 7 do 20 sierpnia. Koszt wyjazdu to 1250 zł. W zakrystii można odebrać karty informacyjne i zgłoszenia. Informacje i zapisy u ks. Krzysztofa Ochaba.

W sobotę przypada Dzień Fatimski. Msza św. w intencji chorych i starszych parafian o 1200. Pół godz. wcześniej - Różaniec Fatimski.

W sobotę spotkanie modlitewne dla Dzieci Maryi o godz. 1030. Zapraszamy nowe dziewczyny, które chciałyby dołączyć do grona Marianek. 

Za tydzień po Gorzkich Żalach zespół In Tempore wykona koncert pieśni pasyjnej. Płyty z tym materiałem można nabyć w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

Mamy w tym tygodniu kilka wolnych intencji mszalnych, można je zamawiać w zakrystii.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i naszego Apostoła, w którym znajdziemy plan rekolekcji wielkopostnych oraz formularz zaleckowy (można go też znaleźć przy wyjściu z kościoła. Zalecki będą odczytywane w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej).